Ağustos 31, 2009

"dalip dalıp gitmeler"

bazen derinlere dalıyoruz..hüzünlere boğulup,çoşku seline kapılıyoruz..çoşkunu tecavüzcü biliyoruz..kaçınılmazsa tecavüz zevkine varıyoruz..renkler ve zevkleri tartışmıyoruz..her renk için bir anlam yüklüyoruz..kırmızı renk bana çok yakışır hepimiz biliyoruz..bilmeden bilip konuşuyoruz..konuşup anlaşamıyoruz..koklaşmaya başlıyoruz..kimimiz miss,kimimiz ter kokuyoruz..kan ter içinde uyanıyoruz ama tekrardan dalıp dalıp gidiyoruz..

bazen seyre dalıyoruz..filmin başını kaçırıp,sonunu anlamaya çalışıyoruz..arif olamayınca üzülüyoruz..üzüntüden şaçımıza ak düşürüyoruz..düşmeyen düşler düşlüyoruz..düşene bir tekmede biz vuruyoruz..vur patlasın çal oynuyoruz..çalıp çırpıyoruz..çırpınıyoruz ama tekrardan dalıp dalıp gidiyoruz..

bazen uykuya dalıyoruz..renkli rüyalar istiyoruz..siyah-beyaz görüyoruz..en büyük beşiktaş inkar edemiyoruz..ama bir çuval inciri berbat ediyoruz..etme bulma dünyasında yaşıyoruz..dünya kaç bucak zorla öğreniyoruz..öğrenmenin yaşı yok hepimizin var hesaplıyabiliyoruz..evdeki hesabı çarşıya uyduruyoruz..uymayan tek parça kendimizi hissediyoruz..sıradaki parçayı sevdiklerimize armağan ediyoruz..dinliyoruz parçayı ama dalıp dalıp gidiyoruz..

bazen aşka dalıyoruz..hayatı tozpembe görüyoruz..görmeyene kör diyoruz..gösterişi seviyoruz..gösterip ama elletmiyoruz..eller günahkar hepimiz dinliyoruz..hepimiz birimiz,bayram etsin pipimiz istiyoruz..bayramlarda tatil yapıyoruz..tatilde uzaklara gidiyoruz..gözden ıraklaşınca gönüldende ıraklaşıyoruz..ırak'ta savaş var pek önemsemiyoruz..önemsiz şeyler yüzünden tartışıyoruz..durumu daha zorlaştırmadan ayrılıyoruz..ayrılıkta acı çekiyoruz..acı acı ağlıyoruz ama tekrardan dalıp dalıp gidiyoruz..

bazen meyva ağaçlarına dalıyoruz..sahibi gelince kaçıyoruz..kovaladıkça kaçan ateş böceğimiyiz fark edemiyoruz..maçlardan farklı skorla yenik ayrılıyoruz..ayrı gayrı bilmiyoruz..kolamızın dibini paylaşıyoruz..armut dibine düşmüş görüyoruz..bazı şeyleri görmemezlikten geliyoruz..gel gitler yaşıyoruz..yaş ilerledikçe yollarımız ayrılmış idrak ediyoruz..yolun sonunu bilmiyoruz ama tekrardan dalıp dalıp gitmek istiyoruz..

3 yorum:

•düşler kon∫erves¡• dedi ki...

. ..bazen yalnız yürürüz,tan bulutlara dalarken pat diye bir pilot görürüz,birden hayatımızın joe joe pilotu olur :o) artık yalnız yürümek istemeyiz hihi

Yasemin Ünsal dedi ki...

Arkadaş, sen çok eğlendin mi bu yazıyı yazarken? Nasıl bir şeydir bu ya?

Ama ben okurken çok eğlendim, eline sağlık. :)

prensesin hayaleti dedi ki...

Ve ben bu kayıdı okuduktan hemen sonra elim istemsizce 'İzle' butonuna gitti.

Cidden ellerine sağlık.