Nisan 11, 2010

"iyi düşün - iyi taşın"

" 4 duvar arasında düşünecek çok vaktim oldu.." kader mahkumlarının vazgeçilmezi.. bu cümleyi askerlerin kullanması en az kader mahkumlarının kullanması kadar olağan.. kendimden biliyorum..

bende; kahramanımı,ailemi,dostlarımı ve memleketimi düşünüp, duygu dolu anlar yaşadım.. yeri geldi ülkenin siyasi ve ekonomik halini düşünüp kaygılandım.. hatta kendi kendime "gitti bizim lahmacun fırını" bile dedim..
beşiktaşın transfer politikaları ve yıldırım demirören'in başkan koltuğunda oturduğunu düşününce efkar bastı.. baktım düşünecek birşey kalmayınca bende, çoşkun sabah'ı düşündüm.. evet.. tamam.. "başka şey kalmadı mı düşünecek.." diyebilirsiniz.. yada "askerde yemeklere şap atıldığı doğruymuş.." bunuda diyebilirsiniz ama dediğim gibi ; 'düşünecek vakit çok..'

böyle yıllardan beri 'ud çalan adam..' olarak beri aklımda şekillendi.. yaptığı onca albüm ve şarkı yorumlarından birini söylemek istedim.. yaklaşık 2 saati geçmesine rağmen dilimden; 'anılar, anınlar şimdi gözümde canlandılar..' çıkınca şaşırdım.. üst - alt devre ve tertiplerime bu konuyu; "ben, sabahtan beri çoşkun sabah'ı düşünüyorum.." şeklinde anlattım.. kimisi "iğrenç bi espri", kimisi "olum, ibnemisin..?" tarzında tepkiler verdi.. "dur be olum..!! ne ibnesi, ne esprisi.." dediğimde işin ciddiyetini kavrayan tertipler, ilgili şekilde dinlediler..

"coşkun sabah kimdir..?" diye sorduğum da ; %98 oranında; udi - şarkıcı -müzik adamı diye cevaplar aldım.. "peki, bana bir şarkısını söylermisin..?" sorusuna ise %40 oranında; "ne bileyim am*ına goyim..", %38 oranında; "dur hacı.. komutan çağırıyor..", %18 oranında; "anılar anılar şimdi gözümde canlandılar.." geri kalan %4 lük oran ise; arsız bir coşkun sabah fanı çıkıp tüm şarkıları nota kaçırmadan okudular.. "ee.. ne oldu şimdi..?" diye soran olanlara.. "düşünecek vaktim bol.." diyince olayı tatlıya bağladık..

yazımın sonlarına gelirken, benim gibi coşkun sabah'ın sadece tek şarkılarını bilenler için gelsin.. ;

ispanyola,
ispanyola,
bütün şarkılarım hep sana..
ispanyola,
ispanyola,
aşkın ateşini ver bana..
ah mariyya,
ah mariyya..

2 yorum:

•düşler kon∫erves¡• dedi ki...

kahramanların en çavuş olanı uummmaah :o)

•düşler kon∫erves¡• dedi ki...

. .gün geçerken artan izlenme oranların ne kadar da güzel yazılar yazdığını gösteriyor :o) uUmMaAHh ♥